Pivo Zlatý Bažant sa vyznačuje stredne silnou, príjemnou horkosťou. Stredne plná chuť a primeraná rezkosť, jemná chmeľová vôňa žateckého chmeľu a sýta, žiarivo zlatožltá farba, ktorú mu prepožičiava najmä vlastný slad, ho zaraďujú medzi najobľúbenejšie pivá na trhu

UPOZORNENIE: Používate zastaralý prehliadač, ktorý tieto stránky nevie zobraziť správne! Nové, bezpečné verzie prehliadačov sú k dispozícii tu: Chrome, FireFox, Opera, Safari alebo Internet Explorer.   [Zatvoriť]
Zlatý bažant logo

Obsah tejto web stránky je vhodný len pre osoby
staršie ako 18 rokov

Deň
Mesiac
Rok

Vyplnením a odoslaním tohto formulára súhlasíte so zásadami používania osobných údajov a so zásadami používania súborov cookies.
Pre viac informácií si prosím prečítajte naše Zásady používania osobných údajov a Zásady používania súborov cookies.

Pite rozumne

Produkty

Zlatý Bažant IPA
Už od roku 2007 prináša Zlatý Bažant každoročne pre všetkých pivných znalcov pivné špeciály, ktoré sú oslavou zručností a kumštu slovenských pivovarníkov. Túto tradíciu si hurbanovskí sládkovia uctili už jubilejný desiaty raz a prinášajú tak v limitovanej edícii nový pivný špeciál - Zlatý Bažant IPA.

Pôvod piva typu IPA siaha do 18. storočia, kedy v Anglicku vznikla potreba transportu piva do vtedajších odľahlých kolónií, najmä do Indie. Odtiaľ pochádza aj skratka IPA, India Pale Ale – v preklade Indické svetlé vrchne kvasené pivo. S cieľom zabezpečiť trvanlivosť piva počas dlhej plavby bolo pri týchto pivách použité väčšie množstvo chmeľu, ktorý spolu s vyšším obsahom alkoholu pôsobia ako prírodné konzervanty. Vďaka tomu bolo možné si pivo vychutnať aj po príchode do Indie.

Zlatý Bažant IPA predstavuje jedinečný zážitok zo spojenia 3 druhov sladu a 4 odrôd chmeľu s použitím technológie takzvaného suchého (studeného) chmelenia a špeciálnych kvasníc používaných pre vrchne kvasené pivá (tzv. ale). Vo vôni je cítiť súlad jemne ovocnej vône vznikajúcej pri fermentácii a sviežich citrusovo-trávových tónov z použitých odrôd chmeľu. Vyváženú chuť charakterizuje robustné sladové telo s vyšším obsahom alkoholu, a zároveň intenzívnou horkosťou, ktorá príjemne doznieva.
Zlatý Bažant IPA osloví predovšetkým pivných znalcov, ktorí oceňujú pivá s plným telom a vyššou horkosťou.

NA ZDRAVIE, SLOVENSKO!Zlatý Bažant IPA. Špeciálne pivo so stupňovitosťou pôvodnej mladiny nad 16 %. Vyrobené z vody, sladu (svetlý plzenský, bavorský a farebný) a chmeľu (odrody Saaz, Cascade, Citra a Amarillo).

Energetická hodnota– 249 kJ / 60 kcal Obsah alkoholu – 7,0 %
Detail