50 vyročieHurbanovo je už celých 50 rokov domovom hrdých pivovarníkov a miestom, kde sa spája pivovarnícke majstrovstvo s poctivým sladovníckym remeslom. Výsledkom toho je kvalitné slovenské pivo, ktoré sa teší veľkej obľube.

Aj preto sa hurbanovský pivovar rozhodol osláviť svoje jubileum tradične orosenou „desiatkou“ v netradičnom dizajne, ktorý zobrazuje práve jeho najvýznamnejšie historické míľniky. Okrem toho špeciálne pri tejto príležitosti zvýšil objem plechovky o 50 ml piva za nezmenenú cenu. 

0

Originálna grafika spomína na najvýznamnejšie historické míľniky hurbanovského pivovaru. Začiatkom 70. rokov 20. storočia v Hurbanove spustili prvú výrobnú linku na plnenie piva do vtedy unikátneho plechovkového balenia. To umožnilo lepšie možnosti skladovania a prenosu piva. Aj vďaka tomu mohol byť Zlatý Bažant súčasťou významných expedícií a výprav.

0

S moreplavcom Richardom Konkolským oboplávalo pivo Zlatý Bažant zemeguľu a bolo súčasťou československej himalájskej výpravy na Nanga Parbat. Neskôr Zlatý Bažant vyletel aj do vesmíru, o čo sa postarala posádka ruskej vesmírnej lode Sojuz 29, a plechovka si tak vyskúšala extrémne podmienky na obežnej dráhe.

0

Všetky významné historické momenty si teraz budete môcť pripomenúť práve vďaka atraktívnej limitke plechovky Zlatý Bažant 10%.

0