Máme pre vás skvelú správu! Kultový retroautobus Bažant Kinematograf aj tento rok vyrazí na svoju v poradí už 18. cestu po Slovensku, hoci v mierne skromnejšej verzii. Ako generálny partner sa nesmierne tešíme, že môžeme byť pri tom a podporiť tak českú a slovenskú filmovú tvorbu aj v týchto ťažkých časoch. 

To najlepšie z domácej tvorby

Už od 1. júla sa môžete tešiť na poriadnu dávku filmovej kultúry v podobe štyroch skvelých českých a slovenských komédií: Loli paradička (r. Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky), Posledná aristokratka (r. Jiří Vejdělek), Vlastníci (r. Jiří Havelka) a Cez prsty (r. Petr Kolečko). 

Bažant Kinematograf aj vo vašom meste

Bažant Kinematograf v tohtoročnej 18. sezóne navštívi 17 slovenských miest: Banská Bystrica, Hlohovec, Kežmarok, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Nové Zámky, Piešťany, Prešov, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Žilina. 

Autobus svoju trasu započne 1. júla v Trnave a zavŕši na festivale MFF Cinematik v Piešťanoch 15. septembra. Pri premietaní pod letnou oblohou si budete môcť popri filmových zážitkoch vychutnať aj pivo Zlatý Bažant ’73.

Pozrite si program v konkrétnych mestách na www.kinematograf.sk/program/ a sledujte eventy na Facebooku.

0