Máme pre vás skvelú správu! Kultový retroautobus Bažant Kinematograf aj tento rok vyrazí na svoju v poradí už 19. cestu po Slovensku. Ako generálny partner sa nesmierne tešíme, že môžeme byť pri tom a podporiť českú a slovenskú filmovú tvorbu aj tento rok. 

To najlepšie z domácej tvorby

Už od 1. júla sa môžete tešiť na poriadnu dávku filmovej kultúry v podobe piatich skvelých českých a slovenských filmov: 3Bobule (r. Martin Kopp), Bourák (r. Ondřej Trojan), Cesta do Nemožna (r. Noro Držiak), Meky (r. Šimon Šafránek) a Šarlatán (r. Agnieszka Holland). 

Bažant Kinematograf aj vo vašom meste

Bažant Kinematograf v tohtoročnej 19. sezóne navštívi 27 slovenských miest: Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Handlová, Partizánske, Kežmarok, Levoča, Špišská Nová Ves, Prešov, Bardejov, Humenné, Košice, Zvolen, Hlohovec, Trnava, Piešťany, Nitra, Nové Zámky, Rimavská Sobota, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Martin, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Púchov, Považská Bystrica. 

Autobus svoju trasu započne 1. júla v Trenčíne a zavŕši v Hlohovci 4. septembra. Pri premietaní pod letnou oblohou si budete môcť popri filmových zážitkoch vychutnať aj pivo Zlatý Bažant ’73.

Pozrite si program v konkrétnych mestách na www.kinematograf.sk/program/ a sledujte eventy na Facebooku.

0