Jozef Miloslav Hurban nebol len taký obyčajný Slovák. Bol vskutku mimoriadne nadaný, a to hneď v niekoľkých smeroch. Prozaik, publicista, básnik, politik. Muž, ktorý sa nebál postaviť na čelo revolúcie a zabojovať za svoj národ. Jednoducho, osobnosť, ktorá si zaslúži, aby si ju Slovensko pamätalo. Ale pamätáme si ho?

Úprimne sa spýtajte sami seba: Čo vlastne viem o Jozefovi Miloslavovi Hurbanovi? Áno, aj nás prekvapilo, že mnoho ľudí o ňom netuší takmer nič. V nedávnej celonárodnej ankete sa nedostal ani len do prvej stovky nominovaných. Našťastie, sú medzi nami aj takí, ktorí o ňom vedia takmer všetko.

Ak sa chcete aj vy o Hurbanovi niečo dozvedieť, pozrite si, čo o ňom vedia pracovníci hurbanovského pivovaru.

0

 

J. M. Hurban v slovenských dejinách rozhodne nepatril k tým lenivým. Okrem toho však má pre nás aj ďalší, osobnejší význam. Je po ňom pomenovaná kolíska piva Zlatý Bažant – Hurbanovo. Rodné mesto našej sladovne a pivovaru. Preto si kladieme za cieľ dôležitú úlohu. Nenechať Hurbana v zabudnutí. Chceli by sme, aby o ňom každý Slovák aspoň čo-to vedel. Preto sme spolu s miestnymi umelcami hľadali spôsob, ako Hurbanovi vzdať hold a čo najlepšie si ho uctiť.

 

 

 

0

Radi by sme sa poďakovali všetkým zúčastneným! Na konci nášho podnetného hľadania sme sa rozhodli, že urobíme to, čo vieme najlepšie. Na počesť legendy sme preto uvarili nové pivá. Nie hocijaké, ale špeciálne. Sériu troch pivných špeciálov Zlatý Bažant Hurban Legend sme venovali J. M. Hurbanovi. Pripite si naňho spolu s nami!

Nová séria špeciálov

0