Doteraz sme si vždy s radosťou pripíjali „na zdravie” s našimi blízkymi a priateľmi. Skutočný význam týchto slov sme si však uvedomili až vtedy, keď štrnganie pohárov na nejaký čas stíchlo.

Preto sme sa rozhodli podať pomocnú ruku tam, kde je to potrebné, a podporiť to najlepšie, čo doma máme. Aby sme si čo najskôr mohli povedať „na zdravie” s úsmevom a všetci spolu!

 

Mysleli sme preto...

 

0

Nemocniciam v Bratislave, Martine, Košiciach, Nových Zámkoch a Komárne sme pomohli tak, ako to vieme najlepšie – pitným režimom. Venovali sme im bezodné zásoby osvieženia v podobe Zlatého Bažanta 0,0% a Zlatého Bažanta Radler 0,0% spolu s chladničkami, ktoré sme priebežne dopĺňali.

 

0

Stali sme sa súčasťou iniciatívy #ktoPomozeSlovensku a finančným príspevkom 10 000 € sme prispeli na nákup dezinfektora vzduchu, ktorý chráni zdravie lekárov a pacientov v nemocnici. Vďaka vzájomnej intenzívnej komunikácii HEINEKEN Slovensko pomohol aj pri realizácii iných projektov tejto platformy.

Viac o projekte

 

0

Zabezpečovať prepravu osôb v aktuálnej situácii je náročné, preto sme vodičov povzbudili, najlepšie ako vieme – pitným režimom. Zamestnancov Dopravného podniku Bratislava sme zásobili osviežením v podobe nášho piva Zlatý Bažant 0,0% a Bažant Radler 0,0%, ktoré je úplne bez alkoholu a môžu si ho tak vychutnať aj počas pracovného dňa.

 

0

Mestu Hurbanovo sme poskytli 1300 ks chirurgických rúšok a ďalšie ochranné pomôcky, ako dezinfekcia na ruky a povrchy či jednorazové rukavice. Do miestneho domova dôchodcov sme poskytli žiarič na čistenie vzduchu. 

 

Okrem toho spúšťame každoročný grantový program TU SME DOMA, ktorého názov sme tentokrát pozmenili na TU SME DOMA aj v čase koronakrízy

Sumou 21 000 € podporíme organizácie a občianske iniciatívy, ktoré poskytujú pomoc občanom mesta Hurbanovo v nasledujúcich oblastiach:

 

  • Vzdelávanie detí z marginalizovaných komunít v čase pandémie zamerané na upevnenie školských vedomostí a hygienických návykov. 

  • Poskytovanie služieb a zdravotnej pomoci seniorom v čase pandémie.

  • Zabránenie ďalšiemu šíreniu nákazy v komunite v rámci verejných priestorov.

 

0

V aktuálnej situácii sú ohrození aj tí, ktorých zdravie nám leží na srdci najviac – majitelia pubov, barov, kaviarní či reštaurácií. Preto sme sa stali jedným zo zakladajúcich členov iniciatívy #podporsvojpub, ktorá vznikla pod záštitou Slovenského združenia výrobcov piva a sladu. Pomohli sme tak šíriť osvetu za záchranu ohrozených pubov prostredníctvom kúpy poukazu.

Viac o projekte

 

Odštartovali sme aj projekt publocator.sk a vytvorili mapu slovenských podnikov, v ktorých si môžeš vychutnať vytúžené čapované pivo a zároveň podporiť podniky, ktoré teraz bojujú o prežitie.

Pozri si mapu

 

0

Zdravá kultúra je tiež nesmierne dôležitá, preto sme sa stali generálnym partnerom jedinečného virtuálneho festivalu Plody doby. Pomohli sme tak podporiť umenie a vytvoriť priestor, ktorý dal umelcom nádej na prežitie v neľahkom období a fanúšikom priniesol umelecký zážitok na každý deň počas celého mesiaca.

Viac o festivale

 

... pretože „Na zdravie, Slovensko!” nie je len náš slogan, ale spoločenský postoj.

 

0
0